Witam w Gabinecie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej

Gabinet Psychoterapii Sylwia Stefańczyk został stworzony dla wszystkich osób, które borykają się z różnorodnymi problemami blokującymi ich szczęście, zadowolenie, rozwój osobisty lub zawodowy.

Głównym celem psychoterapii, a zarazem moją główną pasją jest pomoc drugiemu człowiekowi, dzielenie się swoją wiedzą i wzbogacanie innych o nowe umiejętności. Kierowanie ludzi na nowe, fascynujące ścieżki życia, które do tej pory były, w ich wyobrażeniach, nieosiągalne.

Najcenniejsze dla mnie są spotkania z drugim człowiekiem. Słuchanie go, próba zrozumienia i pomocy. Wierzę, że każdy z nas ma w sobie spory potencjał, który bardzo często blokujemy lękiem, smutkiem, brakiem wiary w siebie, brakiem zaufania do specjalistów, strachem przed napiętnowaniem.

W 2006 roku rozpoczęłam swoją drogę jako psycholog i od tego czasu nieustannie się szkolę, by dawać jak najlepsze wsparcie tym, którzy go potrzebują.

Obecnie pracuję w przyjaznym gabinecie tak, aby pomoc psychologiczna wiązała się z możliwie jak największym komfortem dla pacjentów. 

Początkowo zajmowałam się terapią dzieci, rodzin, terapią par. Obecnie zajmuję się terapią osób dorosłych czyli problemami z grupy zaburzeń u osób dorosłych, ale też pomagam uporać się z trudnościami w życiu osobistym i psychicznym, z kryzysami życiowymi i wszystkim, co blokuje potencjał pacjenta/klienta.

Zajmuję się:

  • terapią zaburzeń lękowych/nerwic (fobia społeczna, zamartwianie się, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, lęk o zdrowie, ataki paniki),
  • zaburzeniami nastroju (depresja, smutek, żałoba, brak chęci do życia, prokrastynacja),
  • zaburzeniami odżywiania (bulimia, anoreksja),
  • zaburzeniami  osobowości (osobowość borderline, osobowość unikająca, osobowość zależna),
  • różnymi trudności w życiu osobistym i psychicznym (kryzysy życiowe, perfekcjonizm, strach, trudności z podejmowaniem decyzji).

Mój Gabinet został stworzony tak, aby dawał poczucie komfortu i gościnności. Zawsze zapraszam do wspólnej rozmowy przy kawie lub herbacie. Chcę, żeby każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.

Przed spotkaniem możesz poczekać w poczekalni, przeczytać coś, zebrać myśli lub przygotować swoje notatki.