Psycholog online – terapia przez Skype

Psycholog online czy po prostu terapia online stanowi alternatywę dla tradycyjnego wsparcia psychologicznego i może być cennym krokiem w kierunku pomocy w radzeniu sobie z problemami.

Badania pokazują, że terapia prowadzona poprzez skype daje takie same rezultaty jak terapia prowadzona w gabinecie.  Z mojego doświadczenia wynika, że spotkania poprzez Internet są tak samo wartościowe jak te, które odbywają się „na żywo”.

psycholog online

Jak to działa?

Na początku, już po zarezerwowaniu proszę dodać ctinhome do kontaktów na skype i o umówionej porze wystarczy zadzwonić.

Do wspólnej pracy będziemy wykorzystywać kontakt poprzez e-mail tak, abym mogła przesłać materiały psychoedukacyjne lub inne potrzebne dokumenty.

Przed każdą sesją będę prosić o wysłanie uzupełnionych notatek lub kwestionariuszy zdjęciem na e-mail lub poprzez aplikację Whatsup.

Podczas terapii używamy również współdzielonego dokumentu Google, gdzie możemy zapisywać notatki i być na bieżąco.

Stosujemy wszystkie dostępne narzędzia, które ułatwiają kontakt. Zawsze wybieramy taki sposób, który jest najlepszy dla klienta.

 

 Najczęstsze pytania, które zadają klienci odnośnie terapii skype:

  1. Czy taka forma terapii jest skuteczna? Tak. Jest skuteczna i potwierdza to nie tylko moje doświadczenie, ale również badania naukowe.
  2. Czy rozmowy skype są bezpieczne? Tak. Nikt nie może nagrać rozmowy. Terapia poprzez skype jest taką samą terapia jak inne formy i terapeuta stosuje się do wymagań kodeksu etycznego. Oznacza to, że spotkanie odbywa się bez udziału osób trzecich, w spokojnym i bezpiecznym miejscu.
  3. Co się dzieje jeśli pojawią się przerwy techniczne (słabe łącze)? Jeśli zdarzają się sytuację, że nie da się prowadzić rozmowy z przyczyn niezależnych, to przekładamy sesję na inny termin bez konsekwencji finansowych.  Sesja obejmuje 50-55 minut połączenia, które jest satysfakcjonujące (możemy się słyszeć, niekoniecznie musimy się widzieć). Dostosowujemy  to do konkretnej sytuacji, zawsze na korzyść klienta.
  4. Jak wyglądają płatności? Płatność dokonywana jest po każdej sesji poprzez przelew bankowy lub Paypal.

Psycholog ONLINE jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z:

•    Brakiem czasu-  absorbująca praca pochłaniająca cały dzień, wolny czas późnymi wieczorami.
•    Polaków mieszkający za granicą– bariera językowa, brak dostępności psychologa, brak czasu.
•    Brakiem dostępności specjalisty– małe miejscowości, duże odległości do specjalisty, brak wyboru odpowiadającej nam osoby.
•    Potrzebą anonimowości – wstydliwe problemy, tabu związane z „chodzeniem do psychologa”, lęki społeczne.

Psycholog online oferuje wsparcie i doradztwo  przez specjalistę psychologa, który jest  przeszkolony w zakresie psychologii, pedagogiki specjalnej oraz  poradnictwa przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Kontkat online: ctinhome