Skontaktuj Się

Masz pytanie na temat kursu online? A może chcesz umówić się na psychoterapię. Napisz do mnie poniżej lub na Whatsapp. Postaram się odpowiedzieć najszybciej jak będę mogła. 
Telefon: +48579514310

Wyślij Wiadomość

Częste pytania:

Ile trwa proces psychoterapii?

To ile trwa proces sychoterapii zależy od kilku czynników: ile masz celi, którymi chcesz się zająć; jaką zmianę chcesz uzyskać – głęboką przemianę czy np. rozprawienie się z depresją. To w jakim miejscu jesteś teraz i czy będą na Twojej drodze jakieś niezapowiedziane trudności. Z mojego doświadczenia wynika, że terapia trwa od około 7 miesięcy do 4 lat. Z reguły około 1-2 lata.

Czy terapia cbt jest nakierowana na cel?

Tak, w psychoterapii cbt wyznaczamy cele do pracy, ale to nie oznacza, że zajmujemy się czymś powierzchownym. Ta terapia, a szczególnie w jej obszarze terapia schematu jest wg badaczy jedną ze skuteczniejszych form pracy z zaburzeniami osobowości czy z głębokimi zmianami naszych kluczowych schematów.

Czy terapia cbt jest oparta na badaniach naukowych?

Tak, to jedna z nielicznych form terapii psychologicznch, która poddawana jest ciągłym badaniom nad jej skutecznością. Dzięki temu wiem, co mogę zaproponować na rozwiązanie problemu, bo już ktoś za mnie to zbadał i przygotował skuteczny protokół pracy.

Czy będę musiał/a wykonywać zadania domowe?

Tak:) Ale nie ma ocen. Dzięki cotygodniowym zadaniom wprowadzasz realne zmiany w życiu. Rozmowa na sesji jest niezbędna, ale potem przeniesienie wniosków do codzienności jest kluczowe. Zadania są różne – czasem jest to obserwacja myśli, czasem zanotowanie dobrych sytuacji. 

Czy żeby zacząć terapię muszę mieć cele terapeutyczne?

Rozpoczęcie terapii zaczyna się od decyzji, że chcesz w swoim życiu zmiany. Zapewne coś Ci doskwiera, masz jakieś kłopoty, czujesz, że z czymś jest Ci źle. I to najważniejsze. Potem razem ze mną zastanowisz się, jakie konkretne zmiany chcesz osiągnąć i wtedy razem rozpiszemy je na możliwe do osiągnięcia cele. 

Źródła Wsparcia Online

eBook Wellness

Już niedługo ebook z podstawowymi
i najważniejszymi sposobami dbania o siebie na co dzień.

Niezbędnik Wyznaczania Celów

Niezbędnik to zestaw narzędzi i technik, które pomagają w procesie określania, planowania i osiągania celów.

9 Tygodniowy Kurs Budowania Pewności Siebie

Kurs online w połączeniu ze wsparciem merytorycznym psychoterapeutki. 

Zapisz Się Na Mój  Newsletter I Co Tydzień

Otrzymuj Garść Praktycznej Wiedzy, Która będzie Wspierać Twoją Pewność Siebie.