Sylwia Stefańczyk

Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

Pomagam odbudować poczucie własnej wartości i odzyskać spokój.

 

 

Witaj, Nazywam się Sylwia Stefańczyk

Najcenniejsze dla mnie są spotkania z drugim człowiekiem. Słuchanie, próba zrozumienia
i pomocy. Wierzę, że każdy z nas ma w sobie spory potencjał, który blokujemy lękiem, smutkiem, brakiem wiary w siebie.

Moja Historia

Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (certyfikat nr 979), członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB), psycholożką i pedagożką. Jestem licencjonowaną trenerką technik pamięciowych, szybkiego czytania, oraz kreatywnego uczenia.

Wykształcenie: skończyłam 4 letnie szkolenie psychoterapii poznawczo-behawioralnej;  psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim  oraz pedagogikę rewalidacyjną (oligofrenopedagogika) na Uniwersytecie Pedagogicznym. Jestem w trakcie szkolenia z terapii schematów.

 Cały czas się szkolę, biorę udział w regularnych superwizjach. Lubię się uczyć, poznawać zagadnienia wielowymiarowo –
to jest moja największa pasja. Interesuję się zdrowym odżywianiem, wzajemnym pływem ciała, emocji, myśli na samopoczucie. Codziennie chodzę na spacery z moim psiakiem, jeżdżę motocyklem, czytam i planuję kolejne leśne i górskie wycieczki. Lubię rytuały: zimny prysznic, medytacja, spokojny czas z kawą i bliskimi.

 

Moje Wartości i Przekonania

Wierzę w drugiego człowieka, że robi tak dobrze, jak potrafi w danym momencie.

Im dłużej pracuję jako psychoterapeutka i im więcej przeżywam historii, tym bardziej umacniam się w tym, że ludzie chcą dobra w swoim  życiu, dla siebie i dla bliskich. Ta wiara daje mi i moim klientom dużo nadziei i energii do pracy nad zmianami. Daje też empatię i zrozumienie, gdy coś nie wychodzi – innym lub mnie samej.

Wierzę w rozwój i zmianę każdego człowieka, który tego chce.

Codziennie doświadczam przpięknych przemian u moich klientów. Zaczynamy od małych zmian w myśleniu, a  kończymy na znacznej przebudowie dotychczasowych schematów, na takie, które są bardziej wspierające. To wymaga czasu – ale jest możliwe. Niezależnie od tego, kiedy zaczniesz.  Zawsze dzięki temu masz nowe możliwości w nadchodzącej przyszłości.

Wierzę, że jesteśmy nawzajem dla siebie ważni -ludzie, zwierzęta, przyroda.

Niezależnie kim jesteśmy i jaki mamy temperament, to obecność drugiej istoty jest niezbędna w naszym życiu. Budowanie sieci wsparcia- przyjaźni, związków, relacji ze zwierzętami i z przyrodą to nasz ogromny zasób, który chroni w najtrudniejszych sytuacjach.

Moje Podejście

W swojej pracy stosuję metody uznane przez badania naukowe. Łączę klasyczną terapię poznawczo-behawioralną z  terapią metapoznawczą oraz tak zwaną trzecią falą czyli z  KontekstualnąTerapią schematu, ACT, terapią opartą na współczuciu oraz mindfulness. Dzięki temu możemy w trakcie procesu terapeutycznego dobierać takie techniki, które najbardziej sprawdzą się w danym problemie. Najważniejsza dla mnie jest dobra relacja terapeutyczna, na bazie której możemy przepracowywać nawet najtrudniejsze przekonania czy traumy. Bez dobrej relacji nie ma zaufania. Dobra relacja bierze się z troski, empatii, zrozumienia oraz kompetencji. To wszystko staram się dawać codziennie moim klientom.

Specjalizuję się w pracy z poczuciem własnej wartości, bo leży ono u podstaw większości problemów. Pracuję również  z zaburzeniami lękowymi, PTSD, depresją,
z zaburzeniami osobowości.

 

Sylwia Stefańczyk psychoterapia

Wyróżnione Publikacje

Artykuły

  • Jakie wybrać poranne, spokojne rytuały, które zbudują nastrój od pierwszych chwil
  • Poranne rytuały – dlaczego są takie ważne
  • 10 naturalnych sposobów radzenia sobie ze stresem i lękiem
  • Pasja w moim życiu – czy to faktycznie jest tak istotne?
  • Jak odnaleźć pasję i wspierać samoocenę?

Seria Ebooków Wellbeing

  • Część 1- Codzienne rytuały, które wzmacniają moje samopoczucie
  • Część 2 – Codzienne nawyki, które pomagają mi utrzymać balans życia z pracą.
  • Część 3 – Niecodziennik 10 dobrych rzeczy, które dają energię i regenerację.

Zmiana Zaczyna Się Od Decyzji. Zacznij już Dziś budować pewność siebie.