Psychoterapia online z Sylwią Stefańczyk

Życie, Zdrowie, Spokój

Zacznij Kształtować Swoje Nowe Życie Od Dzisiaj

Zrealizujemy Konkretne Cele

Chcę pomóc Ci jak najlepiej i jak najszybciej. Chcę, żeby moje wsparcie było dokładnie tym, czego Ty potrzebujesz, żeby czuć się lepiej. Czasem to jest rozwiązanie jednego problemu
a czasem kilku…

Przepracujemy kryzysy w relacjach

Psychoterapia to proces, który zaczyna się od zbudowania relacji, ale też dotyczy relacji
w Twoim życiu. Jeśli czujesz,
że w Twoim związku, z Twoją rodziną lub przyjaciółmi dzieje się coś, co jest trudne, to jesteś
w dobrym miejscu.

Poradzimy sobie ze stresem

Psychoterapia często zaczyna się od problemów ze stresem.
W obecnych czasach jest on naszą codziennością i trudno się przed nim uchronić. A opcja pustelni nie wchodzi w grę.. Mogę nauczyć Cię jak zbudować sobie dobrą odporność na codzienne trudności.

Zbudujemy dobrą relację z pracą

Być może jesteś u kresu wytrzymałości, bo już dłużej nie dasz rady tak! pracować. Czujesz przemęczenie, stres, być może już wypalenie zawodowe. Zaczynasz myśleć, że to Ty się nie nadajesz do tej pracy…chociaż kiedyś ją lubiłaś/eś.

 Pomagam Budować Pewność Siebie w Procesie Psychoterapii Online

Czujesz, że To Jest Dobry Czas na Zmiany w Twoim Życiu,

Ale Nie Wiesz Jak To Zrobić?

Psychoterapia osób dorosłych prowadzona jest w taki sposób, aby uczyć klienta nowych dróg rozwiązywania problemówbezpiecznych sposobów radzenia sobie z trudnościami. Staram się wyposażyć klienta w  pewien zakres umiejętności, narzędzi, które pozwolą na efektywne uporanie się z kryzysami czy po prostu z nieuniknionym stresem życiowym.

Psychoterapia to również radzenie sobie z różnymi dolegliwościami odczuwanymi przez dłuższy czas, które utrudniają rozwijanie swojego potencjału zawodowego czy w sferze prywatnej.

Psychoterapia jest drogą do celu lepszego życia, a rozmowy i techniki terapeutyczne, to taki plecak z przedmiotami niezbędnymi na czas tej drogi.

 

Dla Kogo Jest Psychoterapia?

Chcesz poprawić jakość swojego życia?

Chcesz zmniejszyć lęk i nauczyć się dobrze radzić sobie ze stresem. Poradzić sobie z zaburzeniami lękowymi (martwienie się, lęk społeczny, fobie, ataki paniki, strach przed wychodzeniem z domu, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, nerwica).

Chcesz poradzić sobie z przytłaczającymi Cię emocjami?

Chcesz poradzić sobie z depresją, melancholią czy przedłużającym się brakiem motywacji. Chcesz poradzić sobie z przeżytą krzywdą, traumą, żałobą, nauczyć się radzić sobie ze złością i agresją. Chcesz popracować nad motywacją, prokrastynacją i perfekcjonizmem.

Chcesz poprawić jakość w swoich relacji partnerskich czy przyjacielskich?

Chcesz rozwiązać problemy w relacjach z partnerem, rodziną lub z innymi osobami, wprowadzić zmiany w dotychczasowym sposobie życia.  Potrzebujesz dostać wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych.

Chcesz zbudować stabilne poczucie własnej wartości?

Chcesz czuć się pewnie na co dzień i w pracy. Czuć, że wierzysz w siebie, w swoje decyzje. Chcesz pewnie i spokojnie podejmować decyzje, dbać o swoje potrzeby i potrzeby innych w zgodize z własnymi wartościami.

Skąd Mam Wiedzieć Czy Psychoterapia Jest Dla Mnie? 

Jeśli już tu jesteś, to znaczy, że gdzieś zakiełkowała myśl, że psychoterapia to mógłby być dobry pomysł… ale masz jednak wątpliwości, nie wiesz czy psychoterapia jest dla Ciebie. To normalne, każdy z nasz ma obiekcje przed nowym.

Nie wiem czy będę umiał/a się otworzyć

To jedno z częstszych obaw przed terapią. Chcę Cię zapewnić, ze to normalne. W końcu spotykasz się z obcym człowiekiem. Daj sobie czas, w trakcie każdej sesji będziesz decydować ile możesz powiedzieć. Nigdy nie naciskam, ale pomagam się otwierać – po prostu budując Twoje zaufanie.

Nie wiem, czy dam radę brać udział w regularnych sesjach

Być może czujesz, że masz małą motywację, słomiany zapał i boisz sie, że porzucisz terapię po kilku sesjach. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy, w całym moim doświadczeniu, mi się to nie przydarzyło. Dlaczego? Bo kiedy decydujesz o terapii, to nie robisz tego z nudy. Często stoi za tym poważne cierpienie czy kryzys. I to jest potężna motywacja, którą wspieram. Jeśli pojawią się kłopoty z regularnych uczęszczaniem, to porozmawiamy o tym i znajdziemy na to sposób.

Martwi mnie to, że trzeba robić zadania domowe

To prawda, często trzeba robić zadania domowe, bo one zdecydowanie przyśpieszają zmiany i pozwalają wprowadzać je w codzienne życie. Nie są to jednak takie prace, które znasz ze szkoły:) Nie będziemy ich oceniać, a już na pewno nie wskazywać na błędy. Celem pracy włąsnej jest twój rozwój, zawsze szukamy tego, co wyszło, co było pomocne.

Czy psychoterapia online jest tak samo skuteczna jak na żywo?

Badania pokazują, że nie ma różnicy w skuteczności psychoterapii – w zależności od formuły onlline lub na żywo. Z mojej praktyki wynika, że jest to jedynie kwestia preferencji – tego, co lubimy. Psychoterapia online ma kilka korzyści: oszczędza czas stania w korkach w Krakowie:) – 2h dla Ciebie. Umożliwia elastyczne dopasowanie się do grafiku – tuż przed pracą, na długiej przerwie pracowej. Niezależnie gdzie jesteś – częste wyjazdy służbowe nie są wtedy żadną blokadą.

Czuję strach przed odkrywaniem trudnych emocji

 Niektórzy ludzie obawiają się, że terapia przywoła trudne wspomnienia i będzie ciężko sobie z nimi poradzić. To prawda, że proces terapeutyczny może wymagać od Ciebie spojrzenia na trudne emocje, traumy lub wspomnienia. Nigdy jednak bez wcześniejszego przygotowania się do radzenia sobie z trudnymi emocjami. Takie przeżywanie jest normalne i wymaga dużo cierpliwości, empatii i działania krok po kroku. Zawsze jestem wtedy obok  i daję wsparcie.

Moje podejście

W swojej pracy stosuję metody uznane przez badania naukowe. Łączę klasyczną terapię poznawczo-behawioralną z  terapią metapoznawczą oraz tak zwaną trzecią falą  czyli z terapią schematu, ACT, terapią opartą na współczuciu oraz mindfulness. Dzięki temu możemy w trakcie procesu terapeutycznego dobierać takie techniki, które najbardziej sprawdzą się w danym problemie.

Najważniejsza dla mnie jest dobra relacja terapeutyczna, na bazie której możemy przepracowywać nawet najtrudniejsze przekonania czy traumy. 

Bez dobrej relacji nie ma zaufania. Dobra relacja bierze się z troski, empatii, zrozumienia oraz kompetencji. To wszytsko staram sie dawać codziennie moim klientom.

Specjalizuję się w pracy z poczuciem włąsnej wartości, bo leży ono u podstaw większości problemów. Pracuję również  z zaburzeniami lękowymi, PTSD, depresją, z zaburzeniami osobowości.

Sylwia Stefańczyk psychoterapia

Jak to działa?

Umów Konsultacje 1:1

Napisz do mnie wiadomość email lub sms, umów się na konkretny termin. Przed konsultacją otrzymasz ankietę, którą odeślesz na jeden dzień przed spotkaniem, po to, żebym mogła się przygotować do sesji.  Dostaniesz również pakiet informacji nt.płatności, kontrakt terapeutyczny oraz niezbędne informacje o terapii cbt. 

i

Umów się na proces psychoterapii

Być może już wiesz, że chcesz współpracować ze mną i chcesz zarezerwować konkretny dzien i godzinę na cotygodniowe spotkania. To wspaniale! Podziwiam każdego, kto podjął decyzję, ze chce zmienić coś w swoim życiu. Na pierwszych sesjach rozmawiamy o Tobie, o Twoich potrzebach i tworzymy „plan działania”.:)

Weź udział w kursie online

Kiedy nie mamy czasu na cotygodniowe spotkania lub trudno jest Ci się zobowiązać, ale bardzo chcesz dokonać zmiany – zajrzyj na moje kursy online, które wspierają w budowaniu poczucia własnej wartości.

 Pakiet 2 konsultacji 1:1 

Czasami pojawiają się takie sytuacje w życiu,  w których potrzebujesz na już skontaktować się z terapeutą. Nie do końca potrzebujesz psychoterapii, albo nie masz na nią po prostu przestrzeni, ale chcesz zasięgnąć porady, przedyskutować jakiś kłopot czy uzyskać konkretne techniki, które pomogą Ci poradzić sobie tu i teraz z palącym problemem. Nie chcesz o tym rozmawiać z przyjaciółmi, bo albo już nie mają pomysłów jak Ci pomóc.  Wtedy najlepszą opcją jest konkretna konsultacja z terapeutą. 

750zł

Więcej szczegółów tutaj

Jeśli chcesz umówić się na konsultacje wystarczy:

1. napisać do mnie wiadomość SMS, na Whatsapp lub wysłać maila: biuro@sylwiastefanczyk.pl, lub przez formularz kontaktowy.

2. Dostaniesz ode mnie propozycję najszybszego terminu na konsultację online. Będzie ona możliwa  w dniach: od poniedziałku do czwartku od 7-14:00.

3. Po ustaleniu terminu wyślę Ci link do ankiety przed konsultacją. Wypełnienie jej nie jest niezbędne, ale znacząco ułatwia zajęcie się już konkretami na samej sesji. 

4. Zostaje już tylko opłacenie sesji – wszystkie dane będą wysłane smsem. 

Sesja odbywa się na Skypie lub na google meet. 

I to wszystko:)

 

 

Psychoterapia poznawczo-behawioralna online

Psychoterapia online w ostatnim czasie ewoluowała z bycia alternatywną metodą terapii dla osób z za granicy standardowej formy psychoterapii wybieranej ze względu na: bezpieczeństwo, łatwy dostęp do psychoterapeuty
z różnych miast, wygodę i oszczędność czasu.

1200zł

Więcej szczegółów tutaj

Jeśli chcesz umówić się na psychoterapię, to najpierw musimy umówić się na stały termin. Żeby to zrobić wystarczy:

1. napisać do mnie wiadomość SMS, na Whatsapp lub wysłać maila: biuro@sylwiastefanczyk.pl, lub przez formularz kontaktowy.

2. Dostaniesz ode mnie propozycję możliwego terminu, zawsze będzie to w dniach: od poniedziałku do środy od 7-14:00.

3. Po ustaleniu terminu wyślę Ci link do ankiety przed pierwszą konsultacją. Wypełnienie jej nie jest niezbędne, ale znacząco ułatwia zajęcie się już konkretami na samej sesji.

4. Zostaje już tylko opłacenie pierwszej sesji – wszystkie dane będą wysłane smsem.

Sesja odbywa się na Skypie lub na google meet.

5. Jeśli okaże sie, że nie mam wolnego terminu na terapię to jest możliwość zapisania się na listę oczekujących – bez zobowiązań:)

Psychoterapia to 4 spotkania w miesiącu, czas trwania to 45-50 minut. Ale to nie wszystko. Oprócz tego dostaniesz dostęp do różnych materiałów, które będą niezbędne lub dodatkowe do procesu terapeutycznego. Tam również będzie również plik, w którym możemy zapisywać ważne informacje, czy podsumowania z sesji. Dodatkowo wysyłam również dziennik wdzięczności i planer terapeutyczny, który pomaga w procesie terapii.

Kurs Online: „Ciągle nie wystarczająco dobra – Jak wyciszyć wewnętrznego krytyka i stać się pewną siebie”.

Już niedługo otwieram nabór na premierową edycję kursu. Do tej pory praca ze mną mogła odbywać się tylko w trakcie sesji 1:1. Ponieważ czas oczekiwania na psychoterapię to około rok, stąd pojawił się pomysł na nową formułę pracy – czyli kurs online z moim wsparciem. Jeśli jesteś zainteresowana, to napisz do mnie na biuro@sylwiastefanczyk.pl lub zapisz się na newsletter, a wtedy wyślę Ci więcej informacji.  Płatność w całości lub w 3 ratach.

3500 zł

Więcej szczegółów tutaj

Więcej szczegółów w krótce.

Masz Jeszcze Jakieś Pytania?